Výučba angličtiny Callanovou metódou

Garancia kvality

Za svoje investované peniaze klient očakáva výsledky a vysokú kvalitu. V jazykovej škole ALIZ  vám dokážeme garantovať oboje. Je pre nás veľmi dôležité, aby ste dostali výučbu a servis najvyššej kvality. Práve z tohoto dôvodu používame niekoľko nástrojov, ktorými sa jednoznačne chceme odlíšiť a splniť očakávania našich študentov – naozaj rozprávať po anglicky.

Ako dokážeme naplniť vaše očakávania a ciele?

  • Skutočne fungujúci spôsob výučby

Hodiny sú orientované na praktickú stránku jazyka a na to, aby ste sa naozaj naučili rozprávať po anglicky. Metóda, ktorou vyučujeme náš tím metodikov vyvíjal dlhé roky aby sme vám uľahčili vaše štúdium.

  • Dlhodobá lojalita klientov

Podľa našich štatistík je vernosť našich klientov od nášho vzniku viac ako 85 %.

Veľmi sa tomu tešíme a ceníme si prejavenú dôveru. Dlhodobú lojalitu našich študentov oceňujeme aj formou Vernostného programu, prostredníctvom ktorého študenti získavajú zľavy a rôzne výhody.

  • Profesionálne vyškolení lektori

Každý z našich lektorov prechádza špeciálnym interným školením, ktoré zabezpečí,  že jeho zručnosti sú dostatočné na to,  aby samostatne viedol hodinu. Naši lektori sa dostávajú na reálnu hodinu až potom,  keď sme si 100% istí,  že dokážu viesť hodinu skutočne na najvyššej kvalitatívnej úrovni. Sú to skutoční profesionáli a na hodinách podávajú špičkové výkony. Priebežná kontrola hodín garantuje,  že každý lektor je hodnotený a sústavne pracujeme na jeho rozvoji.

Callanova metóda je výučba cudzích jazykov , založená na interakcii medzi lektorom a študentom v podobe otázok a odpovedí. Konverzácia predstavuje tri štvrtiny náplne výučby.

Metóda, ktorú navrhol Angličan Robin Callan,  je založená na troch princípoch:

  • študenti opakujú jednotlivé frázy až kým ich nevyslovujú automaticky,
  • učiteľ rýchlo rozpráva cudzím jazykom bez prekladu
  • učiteľ vyvíja psychologický nátlak na študenta, aby odpovedal automaticky a bez rozmýšľania.

Každú otázku sa učiteľ pýta dvakrát,  a napovedá študentovi odpoveď. Prekladá študentovi kľúčové slová,  ale nikdy celé vety. Ukazuje čo hovorí,  používa miestami až prehnané akcie. Nikdy nespomaľuje,  ale vkladá slová študentovi do úst. Na hodine stojí a je aktívny a prísny. Len tak sa môže dosiahnuť požadovaná úroveň podľa autora metódy Robina Callana.

Callanova metóda má 12 stupňov, ktoré študent absolvuje 2×2 vyučovacie hodiny týždenne. Vo svete funguje viac ako 350 škôl,  ktoré používajú Callanovu metódu na výučbu angličtiny.

Prihlásiť sa na kurz môžete TU